Ogrzewanie

> Ogrzewanie

U N I V E R S A           Charakterystyka ogrzewania ściennego
ogrzewanie-4

Ranking systemów grzewczych


Rozłożenie ciepła przy różnych systemach grzewczych

Ogrzewwanie ścienne jest odmianą ogrzewania powierzchniowego ,niskotemperaturowego znanego już w starożytności. Gorące gazy z nad paleniska wydostawały się do kanałów umieszczonych w podłodze i ścianach ogrzewając tym samym pomieszczenia.

Obecnie ogrzewanie ścienne to instalacja składająca się z różnych wielkości paneli grzewczych umieszczonych pod tynkiem.

W związku z bardzo dużą ilością zalet w odróżnieniu do innych systemów grzewczych zaobserwowano znaczące zainteresowanie tym sposobem ogrzewania.

Oto parę istotnych zalet :

  • Brak zjawiska unoszenia się kurzu i alergenów w pomieszczeniu a to dzięki przekazywaniu ciepła w postaci promieniowania a nie konwencji jakie ma miejsce przy kaloryferach i ogrzewaniu podłogowym.
  • Niska temperatura zasilania instalacji centralnego ogrzewania od 30*C do 50*C a co idzie za tym duże oszczędności energetyczne. W praktyce oznacza to że przy takim systemie zapotrzebowanie energii na ogrzewanie jest niższe niż ogrzewanie systemem grzejnikowym o ok. 30%.
  • Rozprowadzanie ciepła na dużej powierzchni i bardzo szybki czas nagrzewania .
  • Równomierny rozkład temperatury wszystkich ścian w pomieszczeniu dzięki czemu otrzymujemy stałą wilgotność i temperaturę.
  • Ogrzewanie ścienne to zintegrowane komponenty niewidoczne na powierzchni ściany które znacząco ułatwiają projektowanie wnętrz.

Te wszystkie właściwości sprawiają że system ten ma bardzo szerokie grono zwolenników wśród lekarzy i biologów. Ogrzewanie ścienne to idealne rozwiązanie dla budynków mieszkalnych, użyteczności publicznej a nawet słuzby zdrowia.

System ścienny współpracuje z ogrzewaniem podłogowym UNIVERSA. Można go konfigurować z takimi żródłami ciepła jak pompy ciepła, baterie solarne, piece kondensacyjne i inne żródła pracujące w niskich temperaturach.

Gotowe płyty regipas 12 mm z zamontowanym ogrzewaniem ściennym
ogrzewanie-scien-2
ogrzewanie-1ogrzewanie-3
Rozdzielacze o dobrej izolacji termicznej
Szybko złączki do łączenia rur
Ogrzewanie może być tynkowane zaprawą cementowo/wapienną, gipsową lub specjalną zaprawą do ogrzewań ściennych firmy Knauf
ogrzewanie-scienne-tynk
UNIVERSA ogrzewanie podłogowe
ogrzewanie-2
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner