Ogrzewanie

OGRZEWANIE ŚCIENNE I PODŁOGOWE

Charakterystyka ogrzewania ściennego – UNIVERSA

ogrzewanie-4

Ranking systemów grzewczych

ogrzewanie ścienne
ogrzewanie ścienne
Rozłożenie ciepła przy różnych systemach grzewczych

Ogrzewanie ścienne jest odmianą ogrzewania powierzchniowego niskotemperaturowego, znanego już w starożytności. Gorące gazy znad paleniska wydostawały się do kanałów umieszczonych w podłodze i ścianach, ogrzewając tym samym pomieszczenia.

Obecnie ogrzewanie ścienne to instalacja składająca się z różnych wielkości paneli grzewczych umieszczonych pod tynkiem.

W związku z bardzo dużą ilością zalet, w odróżnieniu do innych systemów grzewczych zaobserwowano znaczące zainteresowanie tym sposobem ogrzewania.

Oto parę istotnych zalet:

  • Brak zjawiska unoszenia się kurzu i alergenów w pomieszczeniu, a to dzięki przekazywaniu ciepła w postaci promieniowania, a nie konwekcji jaka ma miejsce przy kaloryferach i ogrzewaniu podłogowym.
  • Niska temperatura zasilania instalacji centralnego ogrzewania od 30*C do 50*C, a co za tym idzie duże oszczędności energetyczne. W praktyce oznacza to, że przy takim systemie zapotrzebowanie energii na ogrzewanie jest niższe niż ogrzewanie systemem grzejnikowym o ok. 30%.
  • Rozprowadzanie ciepła na dużej powierzchni i bardzo szybki czas nagrzewania .
  • Równomierny rozkład temperatury wszystkich ścian w pomieszczeniu dzięki czemu otrzymujemy stałą wilgotność i temperaturę.
  • Ogrzewanie ścienne to zintegrowane komponenty niewidoczne na powierzchni ściany, które znacząco ułatwiają projektowanie wnętrz.

Te wszystkie właściwości sprawiają, że system ten ma bardzo szerokie grono zwolenników wśród lekarzy i biologów. Ogrzewanie ścienne to idealne rozwiązanie dla budynków mieszkalnych, użyteczności publicznej, a nawet służby zdrowia.

System ścienny współpracuje z ogrzewaniem podłogowym UNIVERSA. Można go konfigurować z takimi źródłami ciepła jak pompy ciepła, baterie solarne, piece kondensacyjne i inne źródła pracujące w niskich temperaturach.

Systemy grzewcze to tylko część naszej oferty. Zapraszamy także do zapoznania się z naszymi innymi propozycjami, m.in. z szerokim asortymentem parapetów wewnętrznych i zewnętrznych.

Gotowe płyty regipas 12 mm z zamontowanym ogrzewaniem ściennym
ogrzewanie ścienne
ogrzewanie ścienneOgrzewanie ścienneogrzewanie-scien-2
ogrzewanie-1ogrzewanie-3
Rozdzielacze o dobrej izolacji termicznej
ogrzewanie rozdzielacze
Szybko złączki do łączenia rur
ogrzewanie złączki
Ogrzewanie może być tynkowane zaprawą cementowo/wapienną, gipsową lub specjalną zaprawą do ogrzewań ściennych firmy Knauf
ogrzewanie-scienne-tynk
UNIVERSA ogrzewanie podłogowe
ogrzewanie podłogoweogrzewanie podłogowe
ogrzewanie podłogoweogrzewanie podłogowe
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner